06 aug
Tízezernél több diplomát adott ki a DE
Hamarosan végéhez ér a nyelvvizsga hiánya miatt visszatartott diplomák kiadása a Debreceni Egyetemen. Az intézmény több mint 11 ezer ilyen oklevelet juttat el az egykori hallgatóknak, csaknem 1500 diploma vár még a gazdájára.
03 aug
Új tehetségeket találtak
Véget ért a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának támogatásával, a Jövő Művészetéért Alapítvány által indított kritikaíró pályázat, melynek végeredményét a napokban hirdették ki. A legjobbnak ítélt írások nyomtatásban is megjelennek.
31 júl
Pótfelvételi – vár a Debreceni Egyetem!
Augusztus 9-én éjfélig lehet jelentkezni a pótfelvételi eljárásban meghirdetett, szeptemberben induló képzésekre. Újdonság, hogy – eltérően az előző évek gyakorlatától – több képzési területen állami ösztöndíjas szakok is választhatók.
DE-siker a triatlon bajnokságon
A második helyen végzett a Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Bajnokságok (MEFOB) triatlon versenyén Arany Attila Csaba, a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának elsőéves gyógytornász hallgatója.
Babafészek a koraszülötteknek
A Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája a koraszülöttek fizikai és idegrendszeri fejlődését segítő textil eszközöket kapott az Alapítvány az Alapítványokért Plüss Kommandójától. A több mint egy millió forint értékű adományt pénteken adta át.
30 júl
Kolivadászat
Négy város, 1460 férőhely. Augusztus 12-ig jelentkezhetnek a Debreceni Egyetem elsőéves hallgatói a kollégiumokba. Debrecenben 11, Szolnokon, Nyíregyházán és Hajdúböszörményben pedig egy-egy korszerű diákszállást kínál az intézmény a gólyáknak.
30 júl
Slágeres dalt írtak a DEAC-nak
Különleges hangulatú dal készült a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar Könnyűzenei Képzési Központjában. A ZK egykori hallgatója által írt modern, lelkesítő szerzemény megszületése minden DEAC-drukker és sportoló számára hiánypótló mérföldkő lehet.
28 júl
Filmes dokik a DEENK-ben
Dr. House is képzeletbeli patrónusa lesz az Élettudományi Könyvtár újonnan kialakított tanulószobái egyikének – lezárult a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár online szavazása, amelyre csaknem ezer voks érkezett.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.
24 júl
Élvonalban a Debreceni Egyetem
Az általános felvételi eljárást követően összesen 6127 elsőéves kezdi meg felsőoktatási tanulmányait szeptembertől a Debreceni Egyetem magyar nyelvű képzésein. Az ebben a naptári évben felvételt nyert hallgatók száma a pótfelvételivel és a határon túli felvételivel együtt több mint 9 ezer lehet.