18 már
Iránytű a sikerhez, jön az Alumni Akadémia
A Debreceni Egyetemen diplomát szerzett, az élet különféle területein tevékenykedő, ismert debreceni szakemberek idézik fel egyetemista emlékeiket, kötődésiket az intézményhez a most induló Alumni Akadémián. A beszélgetéssorozat első vendége Süli András lesz.
18 már
„Napjainkban is utat mutatnak a reformáció tanításai”
Debrecen adott otthont a Kárpát-medencei Református Egyetemisták Tavaszi Találkozójának. Az esemény megnyitóját a Debreceni Református Egyetemi Templomban tartották, ahol a Debreceni Egyetem rektora, Szilvássy Zoltán is köszöntötte a megjelenteket.
14 már
Közös emlékezés és tisztelgés a nemzeti ünnepen
Ünnepi megemlékezést rendezett az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 176. évfordulója alkalmából a Debreceni Egyetem. A hagyományokhoz híven a közös tisztelgés mellett idén is díjazták az egyetem legkiválóbb munkatársait.
07 már
Jövő héttől újra Buzánszky a DE-n!
Startol az idei Buzánszky Labdarúgó Egyetemi Kupa. A DE hallgatói labdarúgó kupasorozatára ebben az évben 112, köztük 7 női csapat nevezett. A szervezők idén nagyszabású ünnepségre is készülnek, ugyanis húsz éves a Buzánszky Kupa.
Debreceni orvostanhallgatók nemzetközi sikere
A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karának hallgatói második helyezést értek el az orvostanhallgatóknak meghirdetett nemzetközi szakmai bajnokságon (MedCup). A debreceni diákok emellett két különdíjat is nyertek a március elsején és másodikán Brüsszelben rendezett versenyen.
UD Studyversity: segítség a bajban
Új funkcióval bővült a UD Studyversity, a Debreceni Egyetem hallgatóknak szóló mobilapplikációja. Az egyetemi diákság körében népszerű hangulatjelentéshez kapcsolódóan új szolgáltatások váltak elérhetővé, és a fejlesztések során megújult az alkalmazás ajándékozási rendszere is.
06 már
Gazdasági előrejelzések és a valóság
Bevezetés a viselkedésgazdaságtanba és kísérleti módszerekbe címmel tartott előadást Oláh Tamás doktorandusz, a Heidelbergi Egyetem Alfred Weber Institute of Economics kutatója szerdán a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Karán. A DE korábbi hallgatója többek között arra mutatott rá, hogy az emberek döntései adott esetben hogyan és miért mennek szembe a gazdasági előrejelzésekkel, miért mondanak ellen a hagyományos közgazdaságtudomány szűken értelmezett „homo oeconomi
05 már
Muzeológia – szakmai nap és évnyitó
Rendhagyó tanévnyitóval egybekötött szakmai nappal ünnepelte a muzeológia mesterszak elindulását a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Néprajzi Tanszéke. A Közép-Európában egyedülálló képzésben nyolc hallgató kezdte meg tanulmányait.
04 már
Kiváló ZK-szereplés a jubileumi kamarazenei versenyen
Kiemelt nívódíjat, rektori különdíjat és az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiájának különdíját is megkapta a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának két hallgatója az országosan egyedülálló XX. Országos Dohnányi Ernő Kamarazene Találkozón és Versenyen. Az eseményen a DE hallgatói mellett szegedi, győri és miskolci egyetemisták léptek színpadra a Liszt teremben.
04 már
Szabadjára engedhetik fantáziájukat
A Debreceni Egyetem Műszaki Karán tartották a CASA 15 nemzetközi építész hallgatói tervpályázat idei nyitórendezvényét. A megmérettetésen három országból csaknem kétszáz másodéves építészmérnök hallgató azt a feladatot kapta, hogy tervezzen egy közösségi funkcióval ellátott lakóházat egy debreceni telekre. A házigazda Debreceni Egyetem Építészmérnöki Tanszékét hatvan hallgató képviseli.